Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.

Matcher
DECEMBER 2019
 
15
14:00
sön
14:00    
Vikenplanen
Furulunds Idrottsklubb - Furulund IK F11  -      
JANUARI 2020
 
19
12:15
sön
12:15    
Ljungvalla
Furulunds Idrottsklubb - Romelecupen   -      
FEBRUARI 2020
 
08
08:45
lör
08:45    
Cup
Furulunds Idrottsklubb - Romelecupen   -      
 
20
08:00
tor
08:00    
Cup
Furulunds Idrottsklubb - Eslöv Sportlovscupen  -      
 
29
10:00
lör
10:00    
Vikenplanen
Furulunds Idrottsklubb - Dösjöbro   -      
APRIL 2020
 
05
10:00
sön
10:00    
Vikenplanen
Furulunds Idrottsklubb - Furulund IK P10  -      
 
13
15:00
mån
15:00    
Ljungvalla b-plan liten 7manna 3×20min
Furulunds Idrottsklubb - Träningsmatch Lunds bois  -      
18
10:00
lör
10:00    
Ljungvalla b-plan liten sjumanna 3*20min
Träningsmatch Furulunds Idrottsklubb - Dösjöbro  -      
 
26
10:00
sön
10:00    
Bortamatch
Lunds BOIS - Träningsmatch Furulunds Idrottsklubb  -      
MAJ 2020
 
02
10:00
lör
10:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK svart - Husie IF vit  -      
03
10:00
sön
10:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK gul - IF Lödde  -      
 
10
11:30
sön
11:30    
Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
Hyllie IK grön - Furulunds IK svart  -      
 
16
10:00
lör
10:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK gul - Klågerups GoIF  -      
17
10:00
sön
10:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK svart - IFK Klagshamn blå  -      
 
30
14:45
lör
14:45    
Mariedals IP konstgräs 7-manna 1
Lilla Torg FF svart - Furulunds IK svart  -      
31
10:30
sön
10:30    
Pilängsplanen 7-manna 1
GIF Nike blå - Furulunds IK gul  -      
JUNI 2020
 
05
18:00
fre
18:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK gul - Lunds BOIS  -      
07
10:00
sön
10:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK svart - Oxie SK  -      
 
13
11:00
lör
11:00    
Aggarpsvallen, konstgräs 1 7-manna 1
Svedala IF vit - Furulunds IK svart  -      
14
10:00
sön
10:00    
Mariedals IP konstgräs 7-manna 2
Lilla Torg FF blå - Furulunds IK gul  -      
AUGUSTI 2020
 
15
10:00
lör
10:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK svart - Vellinge IF blå  -      
16
12:00
sön
12:00    
Åkarps IP, konstgräs 7-manna 2
Åkarps IF 2 - Furulunds IK gul  -      
 
22
10:00
lör
10:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK gul - Lunds BK  -      
23
12:00
sön
12:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK svart - IFK Klagshamn blå  -      
 
29
11:30
lör
11:30    
Uppåkravallen, konstgräs 7-manna 1
Uppåkra IF svart - Furulunds IK svart  -      
30
11:00
sön
11:00    
Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 1
Husie IF grön - Furulunds IK gul  -      
SEPTEMBER 2020
 
05
10:00
lör
10:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK svart - Västra Ingelstad IS (F12)  -      
06
10:30
sön
10:30    
Tolvans IP konstgräs 7-manna 1
IF Lödde - Furulunds IK gul  -      
 
12
14:15
lör
14:15    
Rosengård Norra IP konstgräs 7-manna 2
FC Möjligheten - Furulunds IK svart  -      
13
10:00
sön
10:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK gul - Hörby FF  -      
 
19
10:00
lör
10:00    
Gamla IP, Klågerup konstgräs 7-manna 1
Klågerups GoIF - Furulunds IK gul  -      
20
11:30
sön
11:30    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK svart - Lilla Torg FF svart  -      
 
26
12:00
lör
12:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK gul - GIF Nike blå  -      
27
10:30
sön
10:30    
Aggarpsvallen, konstgräs 1 7-manna 1
Svedala IF vit - Furulunds IK svart  -      
OKTOBER 2020
 
03
09:30
lör
09:30    
Gunnesbo Grd A-plan 7-manna 1
Lunds BOIS - Furulunds IK gul  -      
04
10:00
sön
10:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK svart - Husie IF vit  -      
 
10
10:00
lör
10:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK svart - Hyllie IK grön  -      
11
10:00
sön
10:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK gul - Lilla Torg FF blå  -      
 
GULDSPONSORER
SILVERSPONSORER
FÖRENINGSSPONSORER
BIDRAGSGIVARE